faktura saffiano,

Skóra saffiano - czy warto inwestować w produkty z niej wykonane

stycznia 17, 2017 So She 0 CommentsCoraz częściej na rynku pojawiają się akcesoria i torebki wykonane ze skóry saffiano. Są popularne głównie dlatego, iż reklamuje się je jako trwałe i mniej odporne na zniszczenia. Pozostaje więc zadać sobie pytanie - czy faktycznie skóra saffiano jest odporna na zniszczenia, zabrudzenia i czy łatwo się ją czyści? Co z otarciami, na które podatna jest delikatna skóra cielęca? Krótko mówiąc - czy warto inwestować w produkty wykonane z tego materiału.


Skórę saffiano wykorzystują marki ekskluzywne. Rozsławił ją dom mody Prada, a dziś wykonane z niej torebki ma w swej ofercie Michael Kors, Furla, DKNY, Love Moschino, Burberry, Karl Lagerfeld…

 
Skóra saffiano
Skórę saffiano rozsławił dom mody Prada fot. facebook.com/Prada


Już na pierwszy rzut oka widać, że posiada charakterystyczny, ale subtelny kratkowany wzór. Uzyskuje się ją w specjalnym procesie na ostatnim etapie produkcji. Polega on na tym, iż skórę wkłada się do specjalnej prasy i w temperaturze 74 stopni C zyskuje kreskowane (szrafowane) wykończenie. W kolejnym etapie materiał pokrywa się warstwą wosku, dzięki czemu zyskuje na wytrzymałości, staje się odporna na wodę, zabrudzenia, zarysowania i zagięcia. Z założenia taki materiał zyskuje na funkcjonalności, służy dłużej niż tradycyjnie wyprawiana skóra, a torebki z tego materiału są idealne dla kobiet prowadzących aktywny tryb życia.

W tym przypadku sprawdza się powiedzenie, że dobrej jakości torba to inwestycja na lata.

Obróbka, jakiej poddawana jest skóra sprawia, że materiał jest dość sztywny, w dotyku nie posiada miękkości, jaką charakteryzuje się zwykła skóra. Zachowuje jednak swój kształt na znacznie dłużej niż reszta skór.

Burberry | Klasyczny trencz dla każdego
Louboutin - luksusowa szpilka
Louis Vuitton - synonim luksusu czy wizytówka sekretarek?
Ray Ban - najpopularniejsze okulary świata
Converse. Najpopularniejsze trampki świata
Buty Emu i Ugg - najbrzydsze buty świata zimowym hitem


Oryginalna skóra saffiano to skóra cielęca, choć coraz częściej ten rodzaj wykończenia producenci stosują na innych rodzajach materiału, nawet na tak zwanej skórze ekologicznej.


Nie tylko torebki

 

Skóra saffiano
Produkty ze skóry saffiano sprzedaje Kors facebook.com/MichaelKors 
Na rynku najwięcej jest torebek wykonanych ze skóry saffiano, choć producenci coraz częściej wykorzystują ją do szycia portfeli, etui na karty, dokumenty czy telefony.

Jak czyścić skórę saffiano

 

Produkty ze skóry saffiano dobrze się noszą i łatwo czyszczą. Na co dzień wystarczy wilgotna szmatka z mikrofibry. Większe zabrudzenia można likwidować wodą z niewielkim dodatkiem octu. Można też myć ją mieszanką wody i mydła w płynie oraz spirytusu salicylowego, jednak tu zalecam daleko idącą ostrożność.
Torebki z bardzo jasnej skóry najlepiej w pierwszej kolejności oczyścić miękką szkolną gumką.

0 komentarze: