Jak dobrać rozmiar paska do spodni,

Jak zmierzyć pasek do spodni i jak dobrać odpowiedni rozmiar?

marca 27, 2018 So She 0 CommentsWarto nosić paski. Są nie tylko uniwersalną częścią garderoby, ale przede wszystkim świetnym dodatkiem, który jest wyznacznikiem naszej wiedzy o modzie. Dlatego choć zasadniczo pasek pełni czysto praktyczną funkcję – podtrzymuje spodnie lub inną część garderoby na odpowiedniej wysokości - stanowi też nieodłączny element prawie każdej stylizacji.


Wybór odpowiedniego rozmiaru paska nie jest łatwym zadaniem. Tylko właściwa długość paska spowoduje, że będziemy czuć się w nim komfortowo - nie będzie cisnął czy uwypuklał zbyt obfitych kształtów. Źle dobrany pasek może okazać się więc całkowicie bezużytecznym w naszej szafie. Właśnie  dlatego istotne jest dobre dopasowanie paska do spodni. Jeśli do tematu odejdziemy rozważnie, pasek posłuży nam nawet wtedy, gdy schudniemy lub przytyjemy. Może przy zakupie paska za 20 zł nie ma to wielkiego znaczenia, ale wydając 2 tys. zł na dodatek, zaczyna to być istotne.

Jak dobrać rozmiar paska do spodni, Jak zmierzyć pasek do spodni, jaki rozmiar paska do spodni, rozmiar paska, rozmiar paska, pasek do garnituru, rozmiary pasków, Moda, Vademecum Stylu,
fot. Gucci. com

Jak więc prawidłowo wybrać rozmiar paska? 

 

Czytaj też
Akryl - co to za materiał?
Wełna dziewicza - co to za materiał?
Poliamid (nylon) - co to za materiał?
Poliester. Materiał, który lepiej omijać z daleka
Akryl - co to za materiał?
Wiskoza - co to za materiał
Wełna dziewicza - co to za materiał?

Oto kilka rzeczy, które warto wiedzieć przed zakupem paska do spodni tak, aby nie był on za długi, ani za krótki.

Zacznijmy od tego, iż przed wyborem musimy poznać swoje wymiary. Rozmiar paska, powinien być zbliżony do obwodu w pasie ewentualnie do obwodu bioder (jeśli pasek nosimy w tym miejscu). Całkowita długość paska powinna być równa obwodowi w pasie powiększonemu o ok. 15 cm.

Paski są oznaczane różnymi rozmiarami: 80, 90, 100, 110, 120 (znajdziemy je zwykle na wewnętrznej stronie paska). Liczby te oznaczają długością paska mierzoną od środkowej dziurki do klamry. Mówiąc prościej rozmiar paska 90 czy 100 to nic innego, jak długość paska mierzona od środkowej dziurki do klamry.
Odstępy między dziurkami najczęściej nie przekraczają 2,5 cm, a mierzenie do środkowej dziurki daje nam swobodę na wypadek, gdyby rozmiar w pasie miał ulec zmianie, daje komfort w razie spadku wagi lub niewielkiego przytycia.

Jeśli paski oznaczane są symbolami od XS do XL, rozmiary wyglądają w ten sposób:


Kobiety:
    •    XS 70-80 cm po zapięciu pasa
    •    S 75-85 cm po zapięciu pasa
    •    M 80-90 cm po zapięciu pasa
    •    L 85-95 cm po zapięciu pasa
    •    XL 90-100 cm po zapięciu pasa

Mężczyźni:
    •    XS 85-95 cm po zapięciu pasa
    •    S 90-100 cm po zapięciu pasa
    •    M 95-105 cm po zapięciu pasa
    •    L 100-110 cm po zapięciu pasa
    •    XL 105-115 cm po zapięciu pasa

0 komentarze: