Boże Narodzenie,

10 najlepszych filmów na święta

grudnia 22, 2016 So She 0 Comments


Czy istnieje coś takiego jak świąteczne "must see"? Okazuje się że jak najbardziej. Każde święta mają swoje hity, które znam na pamięć, ale bez których w jakiś dziwny sposób nie wyobrażamy sobie końca grudnia. Wiele z nich to lekkie historie miłosne, albo komedie, przy których można się zrelaksować, przyjemne, nierzadko oscylujące na granicy baśni. W sam raz na długie wieczory.


Zobaczcie moją subiektywną listę. Ufam, że okaże się dla Was przydatna.


1. Kevin sam w domuFot. Materiały promocyjne

Historię Kevina, który przez przypadek zostaje sam na święta w domu, jest hitem każdych świąt!
Produkcja z 1990 roku, do Polski dotarła dopiero dwa lata później i wciąż  cieszy się niesłabnącą popularnością.

Występują: Macaulay Culkin, Joe Pesci i Daniel Stern.

2.  W krzywym zwierciadle: Witaj Święty MikołajuFot. Materiały promocyjne


Klasyk. Trudno wyobrazić sobie święta Bożego Narodzenia bez rodziny Griswoldów i ich kultowego już rozświetlonego domu. Główny bohater filmu, Clark Griswold (Chevy Chase), za wszelką cenę chcę urządzić swoim bliskim niezapomniane święta. Poniekąd mu się to udaje.

Występują: Chevy Chase, Beverly D'Angelo, Juliette Lewis

3. Grinch: Świąt nie będzieFot. Materiały promocyjne


Grinch, choć złośliwy, bawi do łez. Nie cierpi Bożego Narodzenia i nie potrafi ze spokojem patrzeć, jak mieszkańcy zamieszkiwanego przez niego Ktosiowa, przygotowują się do gwiazdki.

Występują: Jim Carrey, Anthony Hopkins, Christine Baranski, Taylor Momsen

4. Listy do M.Fot. Materiały promocyjne


Polski film o miłosnych perypetiach Polaków szturmem zdobył nasze serca. Nic dziwnego, "Listy do M." to jedna z najlepszych polskich produkcji komediowych ostatnich lat. Film był najchętniej oglądanym tytułem w 2011 roku.

Występują: Tomasz Karolak, Maciej Stuhr, Roma Gosiąrowska, Agnieszka Dygant, Piotra Adamczyk, Katarzyna Zielińska, Paweł Małaszyński

5. To właśnie miłośćFot. Materiały promocyjne


Sympatyczne historie rozgrywające się w okresie przedświątecznym w Londynie to czołówka najlepszych filmów świątecznych wszech czasów. Romantyczny nastrój przeplatający się z ciepłą atmosferą świąt.

W rolach głównych: Hugh Grant, Keira Knightley, Bill Nighy, Liam Neeson, Emma Thompson, Colin Firth, Alan Rickman, Laura Linney, Rowan Atkinson, Andrew Lincoln, Laura Linney

6. Family manFot. Materiały promocyjne


Co się stanie, jeśli w śnieżną Wigilię Bożego Narodzenia samotny biznesmen obudzi się pewnego dnia jako ojciec i mąż, i bezskutecznie będzie chciał powrócić do swojego dawnego życia? To film o tym, że życia może mieć różne scenariusze.

Występują: Nicolas Cage, Tea Leoni, Jeremy Piven, Josef Sommer, Saul Rubinek, Don Cheadle

7.  Listy do M. 2Fot. Materiały promocyjne


Być może nie jest tak dobry, jak pierwsza część i do czołówki romantycznych hitów trochę jednak brakuje, ale nadal bawi. Bohaterowie, których już znamy, przygotowują się do kolejnej Wigilii i starają się podołać kolejnym problemom.

Występują: Katarzyna Bujakiewicz, Agnieszka Dygant, Roma Gąsiorowska, Ania Matysiak, Agnieszka Wagner, Katarzyna Zielińska, Piotr Adamczyk, Tomasz Karolak, Wojciech Malajkat, Paweł Małaszyński, Maciej Stuhr.

8. Zły Mikołaj
Fot. Materiały promocyjne

To historia o tym, jak drobny oszust każdego roku wykorzystuje przedświąteczny szał zakupowy, by zdobyć, w niekoniecznie legalny sposób, różnych wartościowe przedmioty. Cięte dialogi i świetni bohaterowie.

Występują: Billy Bob Thornton, Bernie Mac, Lauren Graham, John Ritter

9. Świąteczna gorączkaFot. Materiały promocyjne


To jedna z najlepszych komedii w dorobku aktorskim Arnolda Schwarzeneggera, który gra tu biznesmenem w średnim wieku. Zapracowany, zaniedbuje swoją rodzinę, jednak przed świętmi Bożego Narodzenia, przypomina sobie, że obiecał synowi prezent - jego ulubioną zabawkę. Choć prześladuje go niewiarygodny pech, dla zdobycia Turbo-Mana zrobi naprawdę wiele.

Występują: Arnold Schwarzenegger, Phil Hartman, Rita Wilson, Martin Mull, Robert Conrad

10. Czarne świętaFot. Materiały promocyjne


To propozycja dla wielbicieli horrorów, bo choć to czas świąteczny, założyć należy, że niektórzy nie mają ochoty na porzucenie mrocznych klimatów. A więc do żeńskiego akademika włamuje się intruz…

Występują: Katie Cassidy, Michelle Trachtenberg, Mary Elizabeth Winstead, Crystal Lowe

0 komentarze: