Co to jest date code,

Louis Vuitton | Jak rozpoznać podróbkę dzięki 'date code'

stycznia 31, 2018 So She 0 Comments


Wbrew powszechnej opinii, torebki Louis Vuitton (z wyjątkiem bagaży i rzadkich limitowanych edycji) nie mają numerów seryjnych. Zamiast tego posiadają one date code (kody daty) wybity na wewnętrznych znacznikach lub bezpośrednio na wewnętrznych podszewkach. To klucz do ustalenia, kiedy i gdzie torebka została wyprodukowana. To też jeden z aspektów, na które zwraca się uwagę podczas procesu rozpoznawania, czy mamy do czynienia z oryginałem.Date code służą do identyfikacji miejsca produkcji i daty produkcji torebki Louis Vuitton, a nie do weryfikacji autentyczności.

Louis Vuitton umieszcza kody daty w prawie każdej nowo wyprodukowanej torbie, portfelu i małym skórzanym gadżecie. Dzieje się tak od lat 80-tych. Z wyjątkiem torebek produkowanych we wczesnych latach 80. (i starszych), kody daty można więc znaleźć we wszystkich torebkach Louis Vuitton i innych przedmiotach luksusowej marki (np. okularach przeciwsłonecznych).

 

Louis Vuitton Jak rozpoznać podróbkę, Co to jest date code, Louis Vuitton podróbka a oryginał, Louis Vuitton numer seryjny, Torebki Louis Vuitton katalog, jak rozpoznać oryginał Louis Vuitton, Louis Vuitton torebki, Louis Vuitton fake, Moda,
Niemal każdy produkt LouiS Vuitton date code posiada fot. SoShe.pl


Zdarza się, że kody daty są ukryte i mogą być trudne do znalezienia, ale w większości przypadków są wyraźnie widoczne na podszewce lub na dołączonym znaczniku.

• Louis Vuitton nigdy nie prowadzi wyprzedaży czy promocji
• Nie ma "outletów" Louisa Vuittona
• Autentyczne torby Louis Vuitton NIE POSIADAJĄ kart autentyczności

Louis Vuitton wielokrotnie zmieniał konfigurację kodu daty, ale kod daty zawsze zawiera litery i/lub cyfry. Litery wskazują kraj, w którym towar został wykonany, a cyfry wskazują miesiąc/rok daty produkcji.


Format kodów dat jest następujący:


• Początek lat 80.
Louis Vuitton nie używał kodów dat przed rokiem 1982.

• Lata 80.
Trzy lub cztery liczby z pierwszymi dwoma liczbami informującymi o roku i ostatniej liczbie (liczbach) informującej o miesiącu.
Na przykład
"836" oznaczałoby datę produkcji w czerwcu 1983 r.

Skóra saffiano - czy warto inwestować w produkty z niej wykonane
Louis Vuitton - synonim luksusu czy wizytówka sekretarek?
Gdzie kupić torebkę Louis Vuitton?

• Od początku do końca lat 80.
Trzy lub cztery cyfry, po których następują dwie litery z dwiema pierwszymi cyframi reprezentującymi rok, następna liczba (y) reprezentująca miesiąc i dwie ostatnie litery reprezentujące kraj (prawy pasek boczny dla kodów lokalizacji fabryki).
Na przykład
"874VX" wskazuje datę produkcji z kwietnia 1987 r. I lokalizację fabryki we Francji. Pod koniec lat 80. litery reprezentujące lokalizację fabryki pojawiły się przed trzema lub czterema liczbami reprezentującymi datę produkcji.

• Lata od 1990 do 2006
Dwie litery, po których następują cztery cyfry z dwiema pierwszymi literami przedstawiającymi lokalizację fabryki, pierwszą i trzecią liczbą reprezentującą miesiąc oraz drugą i czwartą liczbą reprezentującą rok.
Na przykład
"VI1025" mówi o lokalizacji fabryki we Francji i dacie produkcji z grudnia 2005 r.

• Od 2007 roku
Dwie litery, po których następują cztery cyfry z dwiema pierwszymi literami przedstawiającymi fabrykę, pierwszą i trzecią liczbą reprezentującą tydzień w roku oraz drugą i czwartą liczbą reprezentującą rok.
Na przykład
"SD2057" wskazuje lokalizację fabryki w Stanach Zjednoczonych i datę produkcji w ciągu 25 tygodni (lub maja) w roku 2007

Louis Vuitton - Kody krajów
Francja - A0, A1, A2, AA, AAS, AH, AN, AR, AS, BA, BJ, BU, DR, DT, DU, CO, CT, ET, FL, LW, MB, MI, NO, RA, RI, SA, SD, SF, SL, SN, SP, SR, TJ, TH, TN, TR, TS, VI, VX
Włochy - BC, BO, CE, FO, MA, PL, RC, RE, SA, TD
Stany Zjednoczone - FC, FH, LA, OS, SD, FL
Hiszpania - CA, LO, LB, LM, LW, GI
Szwajcaria - DI, FA
Niemcy - LP

Należy pamiętać, że fakt, że element ma data code (kod daty), nie gwarantuje, że jest on autentyczny, ponieważ wiele fałszywych produktów posiada tego typu oznaczenie. Ważny i właściwie opieczętowany kod daty jest tylko jednym z wielu parametrów, które są sprawdzane w celu zagwarantowania autentyczności torebki Louis Vuitton.
Jeśli jednak litery kodu kraju nie pasują do stempla "made in" znajdującego się na torbie lub portfelu, przedmiot jest z pewnością fałszywy.
Przykład:
Torba z kodem daty FL1011 oznacza Francję, listopad 2011 r. Jeśli przedmiot ma pieczęć made in Spain, można być pewnym, że jest sfałszowany.


Autentyczne torebki bez kodu daty?


Autentyczne torebki Louis Vuitton z podszewkami alcantara mogą mieć kody daty, które są bardzo trudne do odczytania lub zupełnie zniknęły. Czasami ma to miejsce w przypadku starszych toreb, jeśli torby zostały wyczyszczone lub jeśli podszewka została w nich wymieniona.

M.
0 komentarze: