aplikacja instastories,

InstaStories | Co zrobić, by wyglądało pięknie (pomocne aplikacje)

kwietnia 26, 2018 So She 0 Comments


Chyba nikomu nie trzeba dziś tłumaczyć, czym jest Instagram. Fotograficzny serwis społecznościowy zawładnął sercami ludzi na całym globie. Jeśli wierzyć specjalistom, zaangażowanie społeczności na Instagramie jest nawet 10- krotnie większe niż na Facebooku. Ale nie tylko o zdjęcia tu chodzi, coraz popularniejsze są też relacje InstaStories. To nic innego, jak krótkie filmy (lub zdjęcia), które nagrywamy za pomocą umieszczonej w aparacie kamery. Relacje InstaStories pozwalają budować więź między użytkownikami Instagrama. Watro więc zadbać o to, by były atrakcyjne, i by tworzyć wyróżniający się content. Jak to zrobić?

 

instastory, instastories, aplikacja unfold, aplikacja instastories, jak zrobić ładne Instastories, jak zrobić ramki w instastories, szablony na Instastories, unfold dla androida, Jak zrobić białe ramki na instastories, okienko na Instastories
Instastories wykonane przy pomocy aplikacja Unfold fot. SoShe.pl

 

Pisałam Wam już o kilku sposobach dodawania muzyki do filmów na Instastories.

Dziś kolejna seria pomysłów na udoskonalenie tego, co publikujemy. Obrazy, które cieszą oko, stworzyć można z łatwością za pomocą darmowej aplikacji Unfold (dokładnie Unfold – Story Creator). Aplikacja ta pozwala wykreować piękne i wciągające historie z minimalnymi i eleganckimi szablonami. Obrazy przypominają trochę fotoksiążkę z pięknymi, przejrzystymi ilustracjami. Aplikacja pozwala stworzyć całą relację, nie tylko pojedyncze plansze


Jak działa Unfold – Story Creator
Podstawowa wersja aplikacji dostępna jest bezpłatnie. Działa na urządzeniach z systemem iOS: iPhone, iPad oraz iPod touch. Kiedy ją ściągniemy, do dyspozycji otrzymujemy kilka szablonów, które zawierają tekst i obraz w różnych konfiguracjach. Do ramek dodawać można dowolne zdjęcia lub krótkie filmy wcześniej zapisane w telefonie. Można też równocześnie dodawać i zdjęcia, i filmy. Pozwalają na to szablony z dwoma (lub więcej) ramkami.


aplikacja instastories, aplikacja unfold, białe ramki instastories, InstaStories, instastory, ładne Instastories, okienko na Instastories, ramki w instastories, szablony na Instastories, unfold dla androida,
Aplikacja Unfold


Część szablonów daje możliwość dodania tekstów - tytułów i opisów. W tym przypadku można korzystać z różnych czcionek lub zmieniać ich rozmiar (po kliknięciu EDIT TEXT). W wersji podstawowej (bezpłatnej) nie ma też możliwości zmiany tła. Pozostaje białe. Można za to kadrować zdjęcie po dwukrotnym kliknięciu w nie.

Korzystając z plusa stworzyć można całą relację i kontrolować efekty klikając w "oczko" na dole.

Po stworzeniu dokumentu (InstaStories) zapisujemy plik w rolce aparatu za pomocą strzałki w prawym górnym rogu. Później w aplikacji Instagram należy już tylko dodać gotowy plik. Pojedynczą planszę zapisujemy klikając PAGE, a całą relację klikając STORY.

Właściciele urządzeń z systemem Android podobny efekt mogą uzyskać korzystając z aplikacji InstaMini.  W tym przypadku opis dodać należy w Instastories. Również aplikacja April pozwala na stworzenie ciekawych layoutów do wykorzystania w Instastories.

0 komentarze: